5 °C

ESK, marketlere giriyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, Et ve Süt Kurumunun marketlerde reyon kiralayacağını ve buralarda vatandaşa uygun fiyatla et satacağını açıkladı.

ESK, marketlere giriyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarım sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CNN TÜRK yayınında konuşan Fakıbaba, tarımın öncelikli problemlerinin sulama ve bilgi eksikliği olduğunu kaydetti.

'Vahşi sulama'nın toprağa büyük zarar verdiğini vurgulayan Fakıbaba, bu şekilde sulama yapılmasındansa hiç sulama yapılmaması gerektiğini söyledi. Sulanabilir arazi miktarının artırılması için çalıştıklarını ifade eden Fakıbaba, bu toprakların tamamına su verilmesi halinde işsizliğin biteceğini söyledi.

Kırmızı et fiyatlarına da değinen Eşref Fakıbaba, Et ve Süt Kurumunun marketlerde reyon kiralayacağını ve vatandaşa uygun fiyatla et satacağını bildirdi. Fakıbaba, bu konudaki talimatın bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildiğini belirtti.

Yorumlar

  • Tarhan Çok iyi olur ancak zaten ESK'nın müşteri ya da satış sorunu yoktu, aylardır et, kavurma ve sucuk doğru düzgün gönderemiyorlar şubelerine.. Hele koyun eti bir ara 2 ay kadar hiç bulunamıyordu. Artık Sirke, Bal, Kefir vs. satarak para kazanmaya çalışıyorlar..

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.